Достапни линкови

Сирија пред нови мировни преговори


Наредната рунда на мировните преговори за Сирија треба да почне на 14 март, најави специјалниот пратеник на Обединетите нации за Сирија Стафан де Мистура. Според посматрачите и овој последен напор ќе остане уште еден од многуте обиди за запирање на насилствата во Сирија.

XS
SM
MD
LG