Достапни линкови

Дел од бегалците го напуштаат кампот во Идомени


Илјадници бегалци и мигранти се уште кампуваат во Идомени надевајќи се дека Македонија ќе ја отвори границата. Сепак има и такви кои заминуваат кон Атина, а некои ќе се преместат и во новите кампови, во близина на границата.

XS
SM
MD
LG