Достапни линкови

Македонската граница затворена за бегалци


Празно е на јужната граница кај Гевгелија откако Македонија втор ден не пропушта бегалци и мигранти како последица на одлуката на Словенија и самитот на ЕУ и Турција.

XS
SM
MD
LG