Достапни линкови

Македонската граница затворена за бегалци


Македонската граница затворена за бегалци
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Празно е на јужната граница кај Гевгелија откако Македонија втор ден не пропушта бегалци и мигранти како последица на одлуката на Словенија и самитот на ЕУ и Турција.

Категории

XS
SM
MD
LG