Достапни линкови

Границата на Европа, меѓу Македонија и Грција?


Границата на Европа, меѓу Македонија и Грција?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Словенија од полноќ веќе не прима мигранти без валидни пасоши и визи. Веднаш потоа и Хрватска и Србија објавија слична мерка за да го ограничат бројот мигранти кои доаѓаат од Македонија. До ова дојде по самитот на ЕУ и Турција за мигрантската криза.

Категории

XS
SM
MD
LG