Достапни линкови

Растат тензиите во Идомени


Мигрантите во Идомени се против одлуката да бидат враќани назад во Турција. Велат дека тие што го поминале морето тешко дека ќе се вратат назад. Нервозата во кампот расте, а има и меѓусебни тепачки.

XS
SM
MD
LG