Достапни линкови

ЕУ и Турција со размена на мигранти и бегалци


ЕУ и Турција ги утврдија основите на можниот договор за враќање илјадници мигранти во Турција што би бил усвоен на самитот најавен за 17 март. Во принцип се прифатени и барањата на Анкара за дополнителна парична помош, забрзување на разговорите за членство во Унијата и за безвизен режим.

XS
SM
MD
LG