Достапни линкови

Турција ќе ги интегрира мигрантите


Турција ќе ги интегрира мигрантите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Пред денешниот самит во Брисел на Европската унија и Турција со цел запирање на бранот мигранти, Анкара почна со програмата за интегрирање на сириските бегалци. Станува збор за интензивирани напори со цел околу трите милиони сиријци да бидат вклучени во турското општество.

Категории

XS
SM
MD
LG