Достапни линкови

Протести пред МВР за случувањата со крстот во Бутел


Со транспаренти во рацете на кои пишува „Оливер за колку пари го продаде македонскиот народ“ или „Оливер зошто земаш плата“, група граѓани попладнево се собраа пред МВР за да бараат одговорност од министерот Оливер Спасовски за уништувањето на темелите на 55 метарскиот крст во скопската населба Бутел. Тие сметаат дека Спасовски е одговорен, бидејќи полицијата навремено не реагирала.

XS
SM
MD
LG