Достапни линкови

Тензии во Бутел


Група од стотина луѓе вечерва се собраа во близина на полициската станица во Бутел, во знак на протест поради тоа што приврзаници на ДУИ од синоќа кампуваат на местото каде што беа поставени темелите на 55-метарскиот крст. Во шаторите на ДУИ пак вечерва беа повеќе функционери од партијата

XS
SM
MD
LG