Достапни линкови

Тензии во Бутел


Тензии во Бутел
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Група од стотина луѓе вечерва се собраа во близина на полициската станица во Бутел, во знак на протест поради тоа што приврзаници на ДУИ од синоќа кампуваат на местото каде што беа поставени темелите на 55-метарскиот крст. Во шаторите на ДУИ пак вечерва беа повеќе функционери од партијата

Категории

XS
SM
MD
LG