Достапни линкови

Репортажа: Бегалците со денови заглавени на Идомени


Репортажа: Бегалците со денови заглавени на Идомени
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Со само некоја торба и со децата под рака бегалците пеш пристигнуваат до прифатниот камп Идомени, Грција, од каде се надеваат дека преку Македонија ќе го продолжат својот пат до некоја од западно европските земји. Измрзнати и болни, тие со часови чекаат во ред за храна, вода или лекар. Ситуацијата, велат е мизерна.

Категории

XS
SM
MD
LG