Достапни линкови

Меџити - Каде цела зоолошка, таму и еден двоглав орел


Меџити - Каде цела зоолошка, таму и еден двоглав орел
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:09 0:00

Ако може во Скопје да има и лавови и бикови, можеби целата зоолошка градина, зошто да не и двоглавиот орел кој е од овој крај, вели градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG