Достапни линкови

Демонстрантите ја урнаа оградата околу темелите за крстот во Бутел


Група демонстранти на протестот предводен од ДУИ насилно ги урнаа тарабите на местото на кое се гради 55-метарски крст во скопската населба Бутел и поставија албански знамиња и шатори во кои најверојатно ќе кампуваат. На протестот излегоа неколку илјади граѓани.

XS
SM
MD
LG