Достапни линкови

Демонстрантите ја урнаа оградата околу темелите за крстот во Бутел


Демонстрантите ја урнаа оградата околу темелите за крстот во Бутел
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Група демонстранти на протестот предводен од ДУИ насилно ги урнаа тарабите на местото на кое се гради 55-метарски крст во скопската населба Бутел и поставија албански знамиња и шатори во кои најверојатно ќе кампуваат. На протестот излегоа неколку илјади граѓани.

Категории

XS
SM
MD
LG