Достапни линкови

Бегалците блокираа воз, бараат отворање на македонската граница


Бегалците во прифатниот камп Идомени денеска во знак на протест ја блокираа пругата при што еден воз со часови е заглавен на македонско-грчката граница. Најгласни беа најмалите кои со транспаренти во рацете извикуваа „Отворете ја границата“ и „Слобода“.

XS
SM
MD
LG