Достапни линкови

Грција подготвува кампови за 150 илјади мигранти


Грција подготвува кампови за 150 илјади мигранти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Грција призна дека се подготвува на долгорочна помош за околу 150 илјади мигранти заглавени таму поради затвореноста на балканската рута. Во меѓувреме, ЕУ покрена нова програма за помош од 700 милиони евра во наредните три години што ги покажува размерите на растечката мигрантска криза.

Категории

XS
SM
MD
LG