Достапни линкови

Бегалците со мирни протести бараат влез во Македонија


Македонија не пропушта бегалци, оти грчката полиција не го обезбедува преминот од нивна страна. Бегалците по вчерашните насилства, денеска со мирен протест и пеејќи бараат да влезат во земјата.

XS
SM
MD
LG