Достапни линкови

Бегалците мирно протестираат


Бегалците мирно протестираат
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Околу 7 илјади бегалци се собрани на Македонско - Грчката граница. Македонија не пропушта бегалци, оти грчката полиција не го обезбедува преминот од нивна страна. Бегалците по вчерашните насилства, денеска со мирен протест и пеејќи бараат да влезат во земјата.

Категории

XS
SM
MD
LG