Достапни линкови

Мигранти заглавени на плоштадите во Атина


Мигранти заглавени на плоштадите во Атина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Заглавени мигранти ги преплавија главните плоштади во Атина. Во исто време грчката влада брза да изгради нови кампови за луѓето со оглед на тоа што им се намалува можноста да го продолжат патот кон север.

Категории

XS
SM
MD
LG