Достапни линкови

Нема единство во ЕУ за мигрантската криза


Германскиот канцелар Ангела Меркел побара од европските лидери да најдат заедничко решение за мигрантската криза. Од друга страна унгарскиот премиер Виктор Орбан ги обвини евро лидерите дека немаат волја да организираат ефикасен одбранбен систем против приливот мигранти.

XS
SM
MD
LG