Достапни линкови

Поставен камен темелник за крст во Бутел


Под силно полициско обезбедување денеска во скопската населба Бутел беше поставен камен темелник за крст кој според најавите ќе биде готов за два месеца. Крстот е донација на Светскиот македонски конгрес. На настанот присуствуваа архипископот г.г. Стефан и министри и градоначалници.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG