Достапни линкови

Поставен камен темелник за крст во Бутел


Поставен камен темелник за крст во Бутел
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Под силно полициско обезбедување денеска во скопската населба Бутел беше поставен камен темелник за крст кој според најавите ќе биде готов за два месеца. Крстот е донација на Светскиот македонски конгрес. На настанот присуствуваа архипископот г.г. Стефан и министри и градоначалници.

Категории

XS
SM
MD
LG