Достапни линкови

Приватноста пред безбедноста или обратно?


Приватноста пред безбедноста или обратно?
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:19 0:00

Спорот меѓу американското Министерство за правда и Епл за пристап до телефонот на еден од напаѓачите во масакрот во Сан Бернардино, отвори дилемата за приватноста на луѓето. Експертите велат дека во Македонија треба да се стесни кругот на оние што можат да бараат следење на комуникациите.

XS
SM
MD
LG