Достапни линкови

АИ: корумпираност на македонската влада


АИ: корумпираност на македонската влада
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Објавувањето на аудио снимките не само што откри докази за корупција на владата, туку покажа дека постои широко распространет таен надзор. Ова за Македонија се наведува во годишниот извештај на Амнести интернешнал за состојбата со човековите права во светот.

Категории

XS
SM
MD
LG