Достапни линкови

700 бегалци се уште заглавени на Табановце


Над 700 беглци, повеќето од Авганистан, во помал број од Сирија и од Ирак, четири дена се заглавени во транзитниот центар Табановце на македонско - српската граница. Тие ја чекаат одлуката на европските земји дали ќе им биде дозволено да го продолжат својот пат.

XS
SM
MD
LG