Достапни линкови

Министрите и замениците од СДСМ поднесоа оставки


Министрите и дополнителните заменик-министри од СДСМ поднесуваат оставки во владата, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес-конференција пред владата. Тој побара од Собранието денеска да ги констатира нивните оставки.

XS
SM
MD
LG