Достапни линкови

Во Грција и натаму пристигнуваат мигранти


Илјадници мигранти пристигнуваат во грчкото пристаниште Пиреја несвесни дека не можат да го продолжат нивното патување. Илјадници други остануваат заглавени на грчко македонската граница откако се заведени построги контроли. Грција најави дека ќе поставува кампови.

XS
SM
MD
LG