Достапни линкови

Бомбашки напади и надежи за мир во Сирија


Сириски активисти и провладини медиуми јавуваат дека над 140 луѓе биле убиени во серија експлозии во делови во Сирија кои се под контрола на владините сили. Претходно американскиот државен секретар Џон Кери соопшти дека со Русија била постигната привремена согласност за делумно примирје.

XS
SM
MD
LG