Достапни линкови

ЕУ останува на договорот со Турција за мигрантите


ЕУ и Турција во почетокот на март ќе одржат специјален самит посветен на спроведувањето на договорот за мигрантската криза. Ова го изјави претседателот на Европскиот совет Доналд Туск. Во меѓувреме, Унијата подготвува и резервни планови.

XS
SM
MD
LG