Достапни линкови

Самит за иднината на Британија во ЕУ


Дводневниот состанок на лидерите на Европската унија во Брисел, освен за недоразбирањата околу справувањето со бегалскиот бран во Европа, е посветен и на распишувањето референдум во Британија за нејзиното останување или не во Унијата. Во таа земја се разгоруваат кампањите и за двете можности.

XS
SM
MD
LG