Достапни линкови

Во потрага по излез од сирискиот пекол


Турција која ги бомбардира курдските позиции во северна Сирија бара меѓународна копнена операција во таа земја. Русија која ги бомбардира позициите на опозициските бунтовници смета дека тоа ќе биде вовед во долготрајна војна. Вашингтон се сомнева во намерите на Русија.

XS
SM
MD
LG