Достапни линкови

Гореше фасадата на зградата на ЕВН


Утрово избувна пожар во зградата на ЕВН и ЕЛЕМ на плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје. Од огнот беа зафатени внатрешните простории на зградата и недовршената фасада. За сега не се познати причините за пожарот, ниту дали има евентуално повредени. На терен дојдоа 6 пожарникарски возила кои за кратко време ја изгасија запалена фасада а потоа влегоа внатре да го гасат пожарот кој зафати дел од просториите. Еден од случајните минувачи на шега искоментира „Леле гори стиропорот на ЕВН“.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG