Достапни линкови

ЕУ и мигрантската криза, заедно ама различно


Премиерите на Чешка, Словачка, Унгарија и Полска во Прага уште еднаш потенцираа дека на ЕУ и е се неопходни заеднички планови за справување со мигрантската криза. На тоа инсистира и Брисел но претседателот на Европскиот совет Доналд Туск признава дека досега малку е сторено во врска со тоа.

XS
SM
MD
LG