Достапни линкови

Договорено примирје во Сирија


Големите светски сили се договорија за прекин на непријателствата во Сирија што би требало да се спроведе за една недела. Главна цел е да се обезбеди брза хуманитарна помош за опколените сириски градови. Сепак, на состанокот во Минхен не беше постигната согласност за целосен прекин на огнот.

XS
SM
MD
LG