Достапни линкови

Протест на Турците пред Влада


Граѓани од турска национална припадност се сообраа на протест пред Владата да изразат револт поради вчерашната изјава на уредникот на телевизијата Сител, Драган Павлоивиќ - Латас, кој на лидерот на опозицијата Зоран Заев му се обрати со зборовите „лажеш како Турчин.

XS
SM
MD
LG