Достапни линкови

Презадолженоста, закана за светскиот развој


Презадолженоста, закана за светскиот развој
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:02 0:00

Кредитите и заемите што им ги даваат банките на поединци и на фирми не секогаш се потрошени за некаква успешна инвестиција. Во светот расте бројот на оние што се помалку се способни да се одолжат. Ист е случајот и во Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG