Достапни линкови

НАТО ќе помага околу бегалците


Неколку земји побараа од НАТО да помага околу бегалците кои го минуваат Егејско море од Турција кон Грција. Тоа ќе биде за прв пат Алијансата да биде инволвирана во справувањето со европската мигрантска и бегалска криза. Скоро 80 насто од нив пристигнуваат во Европа преку Егејско море.

XS
SM
MD
LG