Достапни линкови

ИД и Русија главни безбедносни предизвици за САД


Директорот на американската Национална разузнавачка агенција Џејмс Клапер оцени дека САД се соочуваат со невиден спектар на безбедносни предизвици. Тој прецизира дека меѓу нив се сајбер нападите, домашните терористи, милитантите на ИД, Северна Кореа и руската „наметливата“ надворешна политика.

XS
SM
MD
LG