Достапни линкови

Протест за одговорност за смртта на Тамара


Една година по смртта на малата Тамара Димовска група граѓани се собраа пред Јавното Обвинителство да го искажат својот револт бидејќи не се казнети одговорните. Граѓаните го обвинуваат министерот за здравство Никола Тодоров кој не обезбедил навремено лекување за Тамара, која почина од сколиоза.

XS
SM
MD
LG