Достапни линкови

Русија го предупреди НАТО


Рускиот пратеник во НАТО Александар Грушко предупреди дека Москва ќе одговори на трупањето сили на Алијансата на руските граници. Во исто време, дел од руските вооружени сили на југозападната граница се ставени во целосна готовност, а Москва најави и големи воени вежби.

Категории

XS
SM
MD
LG