Достапни линкови

Македонија со нова ограда на границата со Грција


Македонија со нова ограда на границата со Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Македонската армија во неделата почна да гради нова, поголема ограда на границата со Грција со цел зголемување на безбедноста. Според официјални армиски лица, новата ограда ќе биде долга 37 километри и на само пет метри од оградата што беше подигната во ноември лани.

XS
SM
MD
LG