Достапни линкови

Нов бран бегалци од Сирија кон Турција


Турските хуманитарни организации почнаа да поставуваат привремени засолништа и да доставуваат храна за десетиците илјади сиријци кои се наоѓаат на границата со Турција. Тие почнаа да бегаат откако владините сили ги зголемија нападите врз териториите што се под контрола на бунтовниците во Алепо.

XS
SM
MD
LG