Достапни линкови

Таксистите ги блокираат бегалците кај Гевгелија


Таксистите ги блокираат бегалците кај Гевгелија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Бегалците се загрижени бидејќи не можат веднаш да ја напуштат Македонија поради штрајкот на таксистите во Гевгелија кој трае неколку дена.Таксистите ја блокираат железничката пруга, поради нивното незадоволство од одлуката на надлежните приоритетот да биде ставен на железничкиот превоз за бегалците.

XS
SM
MD
LG