Достапни линкови

Пентагон против руската агресија


Пентагон за идната година бара три милијарди и 400 милиони долари за справување со „руската агресија“. Тоа е за четири пати повеќе од средствата во буџетот годинава. Ова пак јасно је рефлектира загриженоста на американската администрација и на нејзините сојузници за намерите на Москва во Европа.

XS
SM
MD
LG