Достапни линкови

Тед Круз го победи Доналд Трамп


Републиканскиот сенатор Тед Круз го победи милијардерот Доналд Трамп на првичните внатре партиски избори во Ајова. Од другата страна демократите Хилари Клинтон и Берни Сандерс и по првото гласање се во мртва трка како кандидати на претседателските избори во ноември годинава.

XS
SM
MD
LG