Достапни линкови

Протест на дипломатите пред МНР


Дипломати, организирани од Синдикатот на дипломатската служба, денеска излегоа на протест пред Министерството за надворешни работи, изразувајќи незадоволство и предупредување до нивното раководство поради како што велат низата тешки нарушувања на дипломатската професионалност.

XS
SM
MD
LG