Достапни линкови

Несреќите не ги премислуваат бегалците


Најмалку 6 илјади мигранти и бегалци се очекуваат да пристигнат во грчкото пристаниште Пиреја во наредното деноноќие. Само во неделата таму пристигнаа над илјада и триста луѓе што покажува дека бројот на оние кои бегаат од војна и сиромаштија не се намалува и покрај несреќите на Егејско море.

XS
SM
MD
LG