Достапни линкови

ЕУ и слободниот трансфер на трудот


ЕУ и слободниот трансфер на трудот
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:10 0:00

Какви се искуствата во ЕУ за слободното движење на луѓето и можноста да најдат работа во други земји од нивните татковини? Истражувањата во Македонија покажуваат дека над половина од младите сакаат да работат во некоја членка на ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG