Достапни линкови

Фридом хаус: натамошен пад на слободите во Македонија


Метеж на Балканот: Македонија, БиХ и Косово во минатата година страдаа од нефункционалноста на нивните влади. Ова се заклучува во годинашниот извештај на Фридом хаус за состојбата со слободите во светот објавен денеска. Македонија и натаму е во групата делумно слободни земји.

XS
SM
MD
LG