Достапни линкови

Ципрас одбележа една година на власт


Грчкиот премиер Алексис Ципрас со митинг ја одбележа првата годишнина откако дојде на власт. Тој оцени дека историскиот мандат што грчкиот народ и го даде на крајната левица не може да биде избришан или игнориран од конзервативните сили во Европа.

XS
SM
MD
LG