Достапни линкови

САД: случајот Литвиненко, слика на руската политика


Белата куќа оцени дека извештајот од британската истрага во кој се наведува дека рускиот претседател Владимир Путин го одобрил убиството на поранешниот шпион Александар Литвиненко ја покажува политичката состојба во Русија. Тој бил отруен со радиоактивен полониум 210 во Лондон во 2006 година.

XS
SM
MD
LG