Достапни линкови

Времето денеска: сончево и студено


Во Македонија ќе биде сончево и студено, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено во источните делови и долж Повардарието. Температурата ќе се движи од минус еден до минус пет, а дневната ќе достигне до три степени. Во Скопје ќе биде сончево и студено, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата 0 степени.

XS
SM
MD
LG