Достапни линкови

Автошколите повторно на протест пред Владата


Автошколите втора недела протестираат пред Владата во Скопје поради новиот Закон за безбедност во сообраќајот кој предвидува од 8 јануари да почнат да ги снимаат нивните обуки и самите да го средуваат снимениот материјал за секој кандидат посебно, што како што велат е незамисливо.

XS
SM
MD
LG